Myštická 15ka

V sobotu 26. září 2009 se uskutečnil již podruhé pochod nazvaný Myštická 15-tka.

Záštitu nad touto akcí převzal člen rady Jihočeského kraje Ing. Karel Vlasák. Mezi osmou a devátou hodinou ranní se na start (Myštice parkoviště) tohoto pochodu vedoucího malebnou krajinou postavilo na sedmdesát pěších účastníků, dva cyklisté, tři koně a asi dvacet psů.

Trasa účastníky nejprve vedla podé Kostřateckého potoka, kde jsme míjeli Kostřatecký mlýn dnes Pension Kostřata. Lesní cestou došli účastníci do Lučkovic, kde využili možnosti občerstvení u krámku u paní Brousilové.

Z Lučkovic na nás čekalo téměř šumavské stoupání na Brabčulku, Vartu a Stráž, kde bylo první kontrolní stanoviště. V tomto úseku se naskytl nádherný výhled na Mirotice a hřebeny podél Vltavy.

Ze Střáže jsme pak pokračovali přes Míreč a podél řeky Lomnice přes Nový mlýn na Lacinou k druhé kontrole. Z Laciné už nás čekal jen kousek zpět do cíle v Myšticích. Počasí bylo více než nádherné a všichni účastníci si tento den určitě užili. Mnoho z nich pak využilo možnost občersvení v místnícm Zájezdním hosinci u Labutě.

V pochodní knize je mnoho pochvalných zápisů, vždyť se na tento pochod sjeli nadšenci nejen z okolí jako je Blatná či Mirotice, ale i z Přibrami, Prahy, Čáslavi. Děkuji všem organizátorů včele s panem Petrem Heinzem, kteří věnovali přípravě této akce mnoho volného času.

Za Obec Myštice © – Tomáš Koželuh.